Olejomalba na plátně Svíce (56 x 42 centimetrů) z roku 2018 je součástí cyklu Polámané akty, který Tomáš Císařovský představuje do 5. března v pražské 8gallery.
Foto: 8gallery
Polámané akty jsou výsledkem dvouletého malování "největšího vypravěče mezi českými výtvarníky". Císařovského obrazy vnímáme se zatajeným dechem, jako kvalitní, obsažný román. Je to bytostný malíř, který věří barvám, štětci a plátnu, nic víc nepotřebuje.

Hned naproti pražskému Negrelliho viaduktu, jenom pár stovek metrů od Hudebního divadla Karlín, se nachází 8gallery, která teď představuje nejčerstvější tvorbu malíře Tomáše Císařovského.

Soubor Polámané akty sestává ze dvou desítek olejomaleb představujících nahá ženská a mužská těla v nejrůznějších, velmi nepravděpodobných polohách, vesměs akrobatických, vysloveně "krkolomných", které se nedají provést, aniž by si člověk neporanil páteř či nevykloubil údy. Vše se odehrává ve dvou galerijních místnostech, přičemž atmosféra obrazů návštěvníka okamžitě vtáhne do děje.

HN

Ještě na vás čeká 80 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.