Argentinský spisovatel Juan Pablo Bertazza
Foto: Milan Bureš
Přijel z Buenos Aires a stal se pražským patriotem. Spisovatel Juan Pablo Bertazza říká, že si v Argentině sice lidé také předávají legendy, historky a fantaskní příběhy, chybí mu v nich ale golem nebo Faust.

Jak se máte?" ptal se Juan Pablo Bertazza pokladních v supermarketech, když Česko ještě dobře neznal. Občas mu neodpověděly, někdy propukly v záchvat smíchu. Ptaly se mladého Argentince, odkud pochází, a on jim zase vyprávěl, že píše román o Česku. Ten vyšel nejprve v Argentině a ve Španělsku, vloni se dočkal překladu do češtiny. Odehrává se v Praze, která se na jeho stránkách proměňuje ve fantaskní místo protkané legendami. Juan Pablo pojmenoval knihu Pražský syndrom.

HN

Ještě na vás čeká 90 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.