Architekt Boris Redčenkov
Foto: Jan Dytrych
"Jak se bude stavět v budoucnosti? Nemusí to být dynamická a ukřičená architektura, ale tichá a pokorná, jež vytváří město, splyne s přírodou," říká Boris Redčenkov, jeden z nejvýraznějších současných architektů a spolumajitel A69 – architekti.

Je to náročný byznys. Vyčerpávající. Když vás to nebude bezmezně bavit, nemá smysl, abyste dělali architekturu, říká studentům, kteří navštěvují jeho ateliér na ČVUT, a sám rovněž tak žije. Boris Redčenkov navrhuje se svými kolegy Prokopem Tomáškem a Jaroslavem Wertigem rodinné vily, bytové domy i městské čtvrti a zdá se, že nápadů je v jejich společné firmě A69 − architekti i po 25 letech stále na rozdávání. Právě se všichni tři podepsali pod územní studii, v níž jedna z nejnehostinnějších částí pražského Smíchova dostává podobu zajímavého místa k životu.

HN

Ještě na vás čeká 95 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.