Výstava vrcholí obrazem Zalomená kukuřice, který Michael Rittstein namaloval loni přímo pro prostory Jízdárny Pražského hradu. Jeho rozměry jsou 380 × 760 centimetrů, technika akryl na plátně.
Foto: Petr Zhoř

Pokud jste ještě nebyli na výstavě Michaela Rittsteina v Jízdárně Pražského hradu, tak to neodkládejte, doba jejího trvání se naplní už v neděli. Rittstein totiž patří k těm autorům, na něž se bude vzpomínat, neboť malířství ukazuje jako vrcholnou výtvarnou disciplínu. V Jízdárně najdete sedmdesát obrazů, což má přímou souvislost s tím, že výstava nazvaná Ve vlnách byla uspořádána k malířovým sedmdesátým narozeninám. Co obraz, to rok. Tak to rozhodl Petr Mach, jenž přehlídku koncipoval.

HN

Ještě na vás čeká 90 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.