Chaty Hradečanka (vpravo) a Jeřabinka se ski barem uprostřed. První provozují manželé Rácovi rok a čtvrt, druhou otevřeli teprve loni na podzim.
Foto: Honza Mudra
Horská vesnice je okouzlila a záhy se stala pro ně druhým domovem. Dagmar a Adrian Rácovi dávají novou tvář původním krkonošským domům.

Cesta k Pomezním boudám pozvolna stoupá z krkonošského údolí a na jejím povrchu leží tenká vrstva zmrzlého sněhu a ledu. Vyškrábat se k jednomu z nejvýše položených lyžařských středisek v Česku tak dá poměrně zabrat a auto se občas výstražně smekne. Cíl ale za lehkou dávku adrenalinu stojí − Malá Úpa si jako jedna z mála turistických obcí v Krkonoších stále zachovává nekomerční ráz a při pohledu na její panoráma se člověku tají dech.

HN

Ještě na vás čeká 95 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.