Režisér Petr Václav
Foto: Vojtěch Vlk

Vyvrací, že by jeho osud umělce usazeného v cizí zemi měl cokoliv společného s hlavním hrdinou, o němž natáčí film Il Boemo. Život hudebního skladatele Josefa Myslivečka ovšem režiséra Petra Václava fascinoval už od dětství. V komunistickém Československu snil o tom, že emigruje do Itálie nebo do Francie. Do Francie se skutečně před 16 lety odstěhoval a nedávno se přesunul kvůli natáčení do Itálie, v níž Josef Mysliveček opsal ikarovský oblouk od závratného vzestupu ke kariéře umělce tvořícího pro přední operní domy až po neslavný konec. "Mysliveček o posmrtné slávě neuvažoval. Tvořil pro daný okamžik. Myšlenky na nesmrtelnost jsou v nás živeny a pěstovány až romantismem," je přesvědčen Petr Václav, který by chtěl zájem o skladatele a jeho hudbu vzkřísit nejen v Česku.

HN

Ještě na vás čeká 90 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.