Část obyvatel Tarentu zdejší obří továrna živí, další tvrdí, že je zabíjí.
Foto: Vladimír Ševela
Podívali jsme se na podrážku italské boty, kde lidem nedá spát tamní obří ocelárna. Nejen kvůli výzkumům, které dokazují zvýšený výskyt rakoviny v okolí, ale i kvůli manévrům indického miliardáře.

Před panelákem na sídlišti Paolo Sesto v Tarentu, kde žijí dělníci z nedaleké gigantické fabriky, hoří tráva. Děti šťourají do plamenů klackem. Nechtějí hasit, je to prostě adrenalinová zábava. Kousek odtud leží na střeše ohořelý vrak fiatu. "Aqua?" ukazuju na oheň šířící se pod sídlištními balkony a posunkem výrostkům naznačuju, že by bylo dobré vznikající požár zalít vodou. Říjen je i na jižní Itálii nadprůměrně teplý, kolem spousta suchých keřů. "Niente. Voda není," odpovídá bez většího vzrušení asi třináctiletý kluk v brazilském fotbalovém dresu.

HN

Ještě na vás čeká 90 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.