Předsedkyně Zvláštního tribunálu pro Libanon Ivana Hrdličková
Foto: Libor Fojtík
"Svou práci můžete vnímat jako omezení, anebo jako příležitost. Pro mě je to příležitost. Velká," říká česká soudkyně, která předsedá prvnímu mezinárodnímu tribunálu, jenž se zabývá teroristickými útoky.

Je přesná. Věcná a umírněná. V gestech, ve volbě výrazů či formulací a koneckonců i ve způsobu vystupování. To všechno se dá od soudkyně očekávat. V případě Ivany Hrdličkové, která je nyní nejvýše postavenou českou právničkou ve světě, však překvapuje její vstřícnost a neokázalost. Možná právě tyto vlastnosti ji dovedly až do Haagu a do čela mezinárodního tribunálu. Je to tak? Nad položenou otázkou na chvíli zaváhá a pak se usměje: "Kolegové soudci, kteří pro mě při první volbě zvedli ruku, mi řekli, že mám schopnost se domluvit se všemi, a dokonce je přimět, aby hovořili spolu navzájem."

HN

Ještě na vás čeká 95 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.