Součástí nové lávky je socha Strážce od profesora Jana Hendrycha, která přináší do horizontální krajinné kompozice vertikální prvek a ještě zvýrazňuje její duchovní charakter.
Foto: BoysPlayNice
V architektuře není malých úkolů. A pokud se jich zhostí nadaní autoři, mohou se jejich stavby stát ozdobami míst, k nimž se vztahují. Příkladem takové „velké drobnosti“ je nová lávka ve středočeských Vrapicích.

Samotné místo děje vyzařuje osobitou atmosféru. Vrapice se nacházejí na kraji Kladna − dá se říci, že představují jeho neokázalou východní bránu. Dochází zde k civilizačnímu zlomu i střetu. Venkovská zástavba se potkává s autentickou přírodou, do níž pronikají umělé "monumenty" vzniklé v nedávné době jako důsledek industrializace.

HN

Ještě na vás čeká 90 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.