Johana Kotišová, socioložka
Foto: Radek Úlehla
Přišli na svět v roce, kdy se hroutil komunistický režim ve východní Evropě. O listopadových událostech v Československu tedy slyšeli jen vyprávět. Oslovili jsme 13 mladých lidí různých profesí, aby nám pověděli, čím těch 30 let svého života ve svobodě naplnili a jaké jsou dnes jejich názory, ideje, vize.

Socioložka, podnikatel, basketbalistka, kněz, spisovatel, IT specialista, scénografka, studentka toho času na rodičovské dovolené, vědec, herec, herečka, poslankyně, ekonom. Oslovili jsme 13 mladých lidí, kteří se narodili přesně před třiceti lety. Jsou rozdílných profesí, zájmů i názorů, přesto je spojuje víc než jen datum a místo narození. Už jejich životní příběhy jsou sugestivní zprávou o posledních třiceti letech, jimiž prošla tato země. Názorně demonstrují, jak zásadní proměna to byla nejen na ulicích, v obchodech a v celkovém způsobu života, ale také v myslích lidí. Srovnávat dnešní třicetileté s třicetiletými, kteří v listopadu 1989 demonstrovali na Václavském náměstí, na Letné a v ulicích dalších měst, se z toho pohledu jeví jako nemožné.

HN

Ještě na vás čeká 95 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.