Výstava Komunikace 89 bude na Letenské pláni otevřena až do 30. listopadu.
Foto: Pavel Štingl
Jsou mladí, chodí po expozici a přitom sledují své mobily. Pak ale stanou před obrovskou fotografií z Národní třídy. A musí jí projít, tedy sami vykročit proti policejnímu kordonu s přilbami a pendreky. „V tom momentě všichni zvednou hlavy od mobilů. A ten okamžik mě přesně zajímá,“ vysvětluje autor, proč už netočí, ale vytváří filmové dokumenty v prostoru.

Pro někoho jsou to tisíce světelných let, pro jiného vlastně ne až tak dávno, kdy z tribuny na Letenské pláni Klement Gottwald či Gustáv Husák kynuli jásajícím davům a salutovali vojenským přehlídkám. Bude to však brzy už třicet let, kdy tady předstoupil před mikrofony Václav Havel. Stalo se to 25. listopadu 1989. Demonstraci, jíž se účastnilo několik stovek tisíc lidí, přenášela Československá televize a v zemi konečně padla cenzura.

HN

Ještě na vás čeká 95 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.