Film Darii Kashcheevy s názvem Dcera získal v září studentského Oscara.
Foto: Daria Kashcheeva
Nebojí se vyprávět o smrti nebo o složitých vztazích mezi rodiči a dětmi. A sbírají za to ocenění na světových festivalech i studentského Oscara.

Jsou talentovaní, pracovití a úspěšní. O absolventech katedry animované tvorby pražské FAMU je v posledních letech slyšet stále častěji. Získávají ocenění na prestižních mezinárodních festivalech, poslední dobou dokonce uspěli v nebývalé míře. Platí to zejména o snímku režisérky Darii Kashcheevy s názvem Dcera, který v září získal cenu americké Akademie filmového umění a věd známou jako studentský Oscar. Zvítězil mezi 1615 snímky. Do Česka putovalo toto ocenění poprvé roku 1989, kdy se stal jeho držitelem Jan Svěrák za absolventský film Ropáci, a pak předloni − tehdy ho získala Marie Dvořáková za česko-americký snímek Kdo je kdo v mykologii, ačkoliv tvůrkyně za pražskou FAMU nesoutěžila.

HN

Ještě na vás čeká 95 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.