Pilotka Hana Babčanová
Foto: Tomáš Nosil
Létání má v krvi. Hana Babčanová začínala jako akrobatka na malém stroji, dnes křižuje oblohu v kabině dopravního letadla.

Zlatý přívěsek ve tvaru malého akrobatického letounu Z-50 působí nenápadně. Pilotka Hana Babčanová si na okázalé atributy své profese nepotrpí. Pochází z letecké rodiny a jako malá byla obklopena modely letadel, plakáty a upomínkovými předměty spojenými se vzdušnou dopravou. "Doma se nemluvilo o ničem jiném. Ale já jsem nechtěla žít v nějakém aeroklubu," vzpomíná s úsměvem i dávkou nostalgie energická rusovláska, která kdysi reprezentovala Československo v letecké akrobacii. Dnes pracuje jako druhá pilotka u společnosti ČSA.

HN

Ještě na vás čeká 90 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.