Novinář a spisovatel Mariusz Szczygieł
Foto: Libor Fojtík
„Máme rádi češtinu, je roztomilá, sympatická. A vy jste také sympaťáci. Chtěli bychom být jako vy!“ tvrdí známý polský novinář a spisovatel a neváhá sebe i své spoluobčany označit za nadšené čechofily. Dělá si legraci?

Přijel do Prahy minulý týden, aby tady pokřtil svou nejnovější knížku. Nazval ji Není a věnoval přátelům, kteří už umřeli. Ne, o Karlu Gottovi v knize nepíše, a přesto (nebo právě proto) se cesty polského reportéra, který se před lety proslavil bestsellerem Gottland, a českého zlatého slavíka opět prolnuly. "Odpoledne jsem podepisoval knihu v Luxoru a večer už byl v České televizi a diskutoval o Gottovi, který před půlnocí zemřel. Zvláštní shoda okolností. Až příznačná. Tak to mám v Česku od samého začátku. Kdykoliv jsem tady, všechno do sebe zapadá," říká Mariusz Szczygieł.

HN

Ještě na vás čeká 95 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.