Klavírista Ivo Kahánek
Foto: Tomáš Nosil
Začíná to už tím, jak formulujete životopis, jak komunikujete s agentem. Ale nikdy přitom nemůžete být špatný, je třeba opakovaně podávat špičkové výkony. A nepodvádět, u klavíru nekalkulovat, myslet jen na hudbu. Tak pianista vysvětluje, jak funguje byznys v jeho oboru.

Určitě by se mnou nesouhlasil a vyjmenoval hned několik dalších zvučných jmen, ale stejně si to troufnu říct − Ivo Kahánek je dnes jedním z nejlepších a také nejžádanějších českých klavíristů. Koncertuje po celém světě, ale nejenom že se úspěch a výše honorářů zatím nijak neprojevují na jeho způsobu vystupování, také nijak zásadně neovlivnily ani jeho vztah k přátelům či zemi, kde vyrostl. Z každého turné se co nejrychleji vrací domů, do Prahy a zvláště pak do Beskyd. Je to bezprostřední mladý muž, který sice moc dobře ví, co obnáší hudební byznys, ovšem na každý svůj koncert se dokáže těšit jako v časech, kdy začínal.

HN

Ještě na vás čeká 95 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.