Při pohledu ze zahrady je dobře patrné, jak stupňovitá hmota domu graduje: vrcholí dětským ateliérem. Z terasy se sestupuje na zahradu, do níž je začleněn bazén.
Foto: Aleš Jungmann
Ještě voní novotou. Když dům míjíte, zpomalíte. Vnímáte přesnou stupňovitou formu a eleganci. Uvědomíte si, že dobrá architektura posiluje místo, aniž by si je chtěla podmanit.

Pokud budeme hledat příklad ryze soudobé stavby, která se hladce začlenila do okolí, pak je vhodné se seznámit s rodinným domem architekta Juraje Sonlajtnera. Stavba vyrostla v klidné vilové čtvrti na vyvýšenině severozápadního okraje Prahy, odkud jsou exkluzivní výhledy na útesy Divoké Šárky, ale při dobré viditelnosti také na vulkanické homole Českého středohoří a někdy ještě dál, až na hraniční hory.

HN

Ještě na vás čeká 95 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.