Bulharský umělec Christo kdysi zahalil kdeco: Říšský sněm v Berlíně, pařížský Pont Neuf či stromy v basilejském parku. Paradoxní podobu jeho land artu tak trochu připomíná zahalení Koněvovy sochy radnicí Prahy 6.
Foto: ČTK

Zatím jen slovní přestřelka, která se strhla kolem pomníku maršála Koněva na náměstí Interbrigády v šestém pražském obvodu, má svou dynamiku. Opakované pomalování, popisování, potom zahalování, odhalování, stavění lešení, jeho demontáž, to vše lze považovat za svého druhu happening. Ostatně kdysi se takto zaměřenou konceptuální tvorbou proslavil bulharský umělec Christo, který v pětadevadesátém potáhl suknem rovnou celý Říšský sněm v Berlíně.

HN

Ještě na vás čeká 90 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.