Své verše za „vysokou“ poezii Anatol Svahilec nepovažuje. „Spíš než básnici jsme básničkáři,“ říká o autorech slam poetry.
Foto: Pepa Dvořáček
Václav Šindelář alias Anatol Svahilec zaujal excentrickým vystoupením na červnové demonstraci na Letné. Je největší hvězdou české slam poetry.

Je zvyklý spíše na komorní prostředí pro pár desítek, nanejvýš stovek posluchačů. Na největší demonstraci po roce 1989 na pražské Letenské pláni letošní předposlední červnovou neděli měl ovšem Anatol Svahilec před sebou najednou čtvrt milionu párů očí a uší. A další statisíce u televizních či jiných monitorů. Možná že velká část diváků ani netušila, co se před nimi právě odehrává. Že to je slam poetry.

HN

Ještě na vás čeká 95 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.