Z představení Persony, Divadlo Na Zábradlí
Foto: kiva
Divadelní sezonu otevře rafinovaná komedie Yasminy Rezy, kuriózní příběh o bezrukém Frantíkovi či Úchvatný i úděsný příběh lidstva. Ale navštívit lze také řadu repríz. Třeba Kytici v Národním, které se tleská ve stoje, či Machiavelliho Mandragoru, v níž co je k smíchu, je také k pláči.

Obraz
Horácké divadlo Jihlava, premiéra 7. září, reprízy 9., 13., 14., 18., 19., 21. a 24. září

Konverzační komedii francouzské dramatičky Yasminy Rezy si čeští divadelníci oblíbili. Tentokráte ji ve svém pojetí představí v Horáckém divadle jako hostující režisér Mikoláš Tyc. Ten ještě před zkouškami uvedl: "Obraz je skvělá a rafinovaná komedie. Působí na mě skoro jako nějaký provokativní společenský test: na jedné straně tři muži − na straně druhé (respektive na stěně) jeden obraz. Obraz, na kterém zdánlivě nic není. Jen bílá plocha. A jeden ze tří kamarádů za toto 'nic' utratil obrovské peníze. Stálo mu to za to? Jakou hodnotu má umění? Nebo přátelství? O čem je umění? A o čem je umění žít?"

HN

Ještě na vás čeká 95 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.