Nedělní odpoledne na rohu Hvězdové a Bratislavské ulice.
Foto: Milan Bureš
Do ulic kolem Cejlu se stále hodně Brňanů bojí vstoupit. Proto se mluví o „revitalizaci“. Té se ale mnozí místní obávají a doufají, že lokalita se úplně nezmění. Protože to co v „Bronxu“ jinde nezažijete.

V samém srdci brněnského Bronxu, naproti bývalé káznici v Bratislavské ulici, kde se popravovalo za nacismu i komunismu, stojí dva prastaré platany. Plácek v jejich stínu slouží už desítky let jako místo pro důležité schůzky. "Sar tuke džal? Jak se daří?" ptá se černovlasý muž v bílé košili, který vystoupil z nablýskaného tmavého auta. Druhý fešák v brýlích se stříbrnými obroučkami a v modrém triku s límečkem prohodí cosi rovněž v romštině. Konverzace, podle vážných výrazů zřejmě o něčem nepříliš veselém, pokračuje i se třemi svátečně oděnými ženami v dlouhých sukních. Květované vzory a šátky jako z filmu Cikáni jdou do nebe, které jsou často ke spatření třeba u olašských Romů o ulici dál, na proslulém Cejlu, ale nemají. Podle všeho jde o místní podnikatele.

HN

Ještě na vás čeká 95 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.