Chiruržka Barbora East
Foto: Tomáš Nosil
Lékařek je v Česku více než lékařů. Přesto do některých oborů pronikají obtížně. Barbora East poukazuje na to, že ženy na cestě za vysněnou specializací musí čelit předsudkům.

Barbora East má při podání ruky nezvykle pevný stisk. Nejspíš je to tím, že ruce jsou jejím hlavním pracovním nástrojem. A samozřejmě hlava. Působí na III. chirurgické klinice 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy a Fakultní nemocnice v Motole. Jako chirurg. Nebo spíš chiruržka. Ženský rod používá běžně, ačkoliv se jím operatérky obvykle neoznačují. "Zvláštně" znějící slovo se ale bude v českém jazyce objevovat stále častěji, protože žen v medicíně přibývá, chirurgii nevyjímaje − v tomto oboru jich pracuje asi 12 procent.

HN

Ještě na vás čeká 95 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.