Bývalý profesionální sportovec Tomáš Slavata nyní věnuje většinu času organizaci akcí pro děti z dětských domovů a sociálně slabých rodin.
Foto: Libor Fojtík
Jako kluk utíkal z domova a byl samý průšvih. Pak se jednou rozeběhl za tramvají a už se nezastavil. Postupně se vyběhal až na profesionálního ironmana. Dnes dává prostřednictvím sportu šanci dalším dětem s nelehkým osudem. A pět z nich si osvojil.

Otce nepoznal, odešel od rodiny, když bylo Tomášovi osm měsíců. Později se o něj musely často starat dvě starší nevlastní sestry. Když doma nebylo jídlo, šli poprosit sousedku. A když byla doma máma, pokaždé si přivedla nějakého chlapa. Šestkrát se vdala a zase rozvedla. V jejich bytě se konaly několikadenní dýchánky plné alkoholu a cigaretového kouře. Párkrát přijela policie, to když se máma s chlapem porvala a strhl se křik a rámus. "Nedokázala se vyrovnat s tím, že jí v šestnácti umřela maminka, a rozpadaly se jí vztahy. A řešila to alkoholem," zpětně si vysvětluje rozhárané dětství Tomáš Slavata.

HN

Ještě na vás čeká 95 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.