Jen přes Airbnb se v Praze pronajímá kolem 12,5 tisíce bytů, na Starém Městě každý pátý.
Foto: Milan Bureš
Když slyším drkotání kufrů na chodníku, modlím se, aby nešli k nám, říká obyvatelka centra hlavního města. Lidé z domů, kde se byty krátkodobě pronajímají přes různé platformy, vyprávějí o nocích beze spánku. Přichází těžké období rozbrojů a předpisů, prorokuje jeden z ubytovatelů.

Dcera Aleny Beránkové si s ostatními dětmi léta hrála na dvoře domu v Jindřišské ulici v centru Prahy, kde s rodiči od narození bydlí. Až do předloňského jara, kdy vedle ní spadla z šestého patra neotevřená plechovka piva. Jedenáctiletá dívka zrovna stála asi dva metry od místa dopadu, měla štěstí, že ji nádoba nezasáhla. Její matka tvrdí, že plechovku hodil opilý turista z Turecka. Celá tři horní patra domu se pronajímají přes platformy jako Airbnb a Booking návštěvníkům Prahy, kteří si do metropole přijedou na pár dní povyrazit.

HN

Ještě na vás čeká 95 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.