Automobilový designér Jozef Kabaň.
Foto: Milan Bureš
Nekreslí, co se mu líbí. Ví, že tvarem, který pro automobil navrhne, nese zodpovědnost za osudy lidí ve fabrice. Přesto modely Rolls-Royce už považuje za skutečné umění na kolech.

Z českých a slovenských automobilových designérů bez pochyb vystoupal nejvýš. Po světě jezdí statisíce vozů, kterým vtiskl tvář. Devět let navrhoval modely Škody, předtím pracoval u Volkswagenu a Audi, je tvůrcem někdejšího nejrychlejšího sériového auta světa Bugatti Veyron. Před necelými dvěma lety odešel k BMW a letos nečekaně oznámil, že povede designérský tým u malé, avšak současně nejluxusnější automobilky světa, Rolls-Roycu. "Aby měl designér své práci co dát, občas musí překvapit i sám sebe," říká Jozef Kabaň.

HN

Ještě na vás čeká 95 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.