Roman Sviták
Foto: Lukáš Oujeský
Takřka po 30 letech podnikání charakterizuje stav svého nakladatelství jako „přípravný proces budování rodinné firmy“. Říká, že od jisté doby začal počítat na víc roků dopředu, a věří, že firmu jednou povedou jeho děti.

Má pověst tvrdohlavého vizionáře, důsledného manažera a nadšeného sportovce. Proměna, která se v posledních letech děje s Gradou Publishing, je navíc nepřehlédnutelná. Jeden z největších nakladatelských domů v Česku, jenž se od svého vzniku v roce 1991 soustřeďoval výhradně na odborné publikace, se pustil do beletrie − a zdá se, že se mu daří držet dobrý směr. Romanu Svitákovi a jeho týmu tedy bezesporu nechybí ani odvaha.

HN

Ještě na vás čeká 95 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.