Podnikatel, investor a politik Jiří Hlavenka
Foto: Tomáš Škoda
Před pouhými sedmi lety dal jistému mladíkovi půl milionu korun na rozjezd malé firmy. Nedávno Kiwi.com koupili za několik miliard Američané. Investor z jižní Moravy tak značně vylepšil stav svého konta díky prodeji letenek „pod cenou“. Přitom se hlásí k zeleným idejím.

Vlastní kancelář nemám, říká Jiří Hlavenka, pohodářský typ v brýlích a kraťasech, při rozhovoru na zahrádce kavárny v byznyscentru v Brně-Bohunicích. Nejraději se prý uchyluje do home officu ve vesnici poblíž jihomoravské metropole, kde bydlí. Nebo najde útočiště ve firmě Kiwi, která obsadila už pět pater v šestiposchoďové novostavbě s výhledem na D1 a vzdálenější ovocné sady.

HN

Ještě na vás čeká 95 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.