Útulna u Bílého Labe je jedna z prvních, které KRNAP vybudoval. Nyní ji má nahradit moderní stavba navržená studenty architektury.
Foto: Pepa Dvořáček
V horách se počasí mění ze vteřiny na vteřinu. I v těch českých. Když živly nečekaně udeří, spásu můžeme najít v útulnách - více či méně nápadných přístřešcích, z nichž však někteří starousedlíci nejsou nadšení.

Těsně před benzinovou pumpou v podhorské obci Mladé Buky uhýbáme doprava a následujeme směrovku s velkým nápisem Kovošrot. Sídlí v něm i vedoucí pracoviště dřevovýroby Krkonošského národního parku, tedy Krnapu. Na prostorném dvoře se tak trochu bezprizorně válí nevšední objekty − dřevěný "včelí úl" velikosti člověka a staré kovové "silo". To ale na sousední šrotoviště nemíří. Oba objekty čekají na přesun do přírody. Budou tam sloužit jako nové krkonošské útulny − nouzové turistické přístřešky pro turisty, které v zimě navrhli a sestavili studenti Fakulty architektury pražského ČVUT.

reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.