Lékařka Pham Thu Thao odložila české jméno Maruška, s nímž vyrůstala, až na vysoké škole.
Foto: Honza Mudra
U spolužáků budili nevraživost a podnikající rodiče na ně neměli čas. Ale prosadili se. Z některých jsou dnes lékaři, zakladatelé firem či programátoři. Jen trochu váhají, zda zůstali ještě Vietnamci, nebo už se stali Čechy.

Jejich rodiče se před třemi desetiletími usadili v Československu, protože chtěli lepší život pro sebe a své děti. Ty sem přijely z Vietnamu buďto jako velmi malé, nebo se už v Česku narodily. Z druhé generace českých Vietnamců jsou dnes dospělí lidé. Mnohdy neprožili ideální dětství, ale možná proto dokázali v cizí společnosti uspět lépe než mnozí jejich čeští vrstevníci. Houževnatost ani odvaha jim nechybí.

HN

Ještě na vás čeká 95 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.