Mezi nirvánami
Foto: Shutterstock

Vydal jsem se hledat Mistra staré indické filozofie do hlubokých lesů na Východě. Měl jsem k tomu jiný důvod než většina těch, kteří kdy k podobnému rozhodnutí dospěli − nechtěl jsem se stát mistrovým žákem. Prostě mi v práci zbylo hodně dovolené a na personálním mě pořád uháněli, ať si ji vyberu. A taky bylo léto, což je ideální doba na výpravy do přírody a za dobrodružstvím.

Jel jsem. Cesta byla otravná a většinu jsem ji prospal. Průvodčího jsem jen požádal, aby mě vzbudil v lokalitě, kterou jsem mu ukázal prstem na mapě. Podíval se na mě při tom tak, jako kdyby měl přece on vědět nejlíp, kde má kdo vystupovat. Nakonec jsem mu dal za pravdu. Vzbudil mě sice v místě, které jsem mu předem ukázal, ale vysednout jsem mohl, až když vlak dojel na zastávku. Sestoupil jsem na peron a nechal si odjet vlak, jímž jsem právě přicestoval. Za posledním vagonem se už táhly jen lesy, hluboké lesy.

HN

Ještě na vás čeká 90 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.