Všechny civilizační výdobytky byly vybojovány navzdory kapitálu, tvrdí režisérka Apolena Rychlíková.
Foto: Honza Mudra
Není to tak dávno, co nazvat někoho „levičákem“ rovnalo se téměř nadávce. Komunisté a poté i sociální demokraté ideje o pomoci slabším obrátili vzhůru nohama. Přesto je tu stále dost mladých lidí, kteří v názorech i postojích vykročili směrem doleva.

APOLENA A MENTÁLNÍ RODINA

Když jsem Apoleně Rychlíkové řekl, že ji řadím do škatulky "levicová intelektuálka", oponovala, že se za intelektuálku nepovažuje. Absolventka FAMU, která nějakou dobu studovala i filmovou vědu a sociální antropologii, přišla do hipsterské kavárny v pražské Opletalově ulici v kšiltovce s nápisem Forever Fracek. Třicetiletá bruneta bydlí hned za rohem − na Václavském náměstí. Centrum české metropole je také jedním z dějišť jejího právě vznikajícího dokumentárního filmu. Točí o problémech spojených s dostupností bydlení, mimo jiné o tom, že majitelé řady domů dávají přednost krátkodobým pronájmům typu Airbnb před stálými nájemníky.

HN

Ještě na vás čeká 95 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.