Spisovatelka Tecia Werbowski
Foto: Lukáš Oujeský
Aby ji zachránili, našli pro ni rodiče za války jiné jméno i rodinu. Poté s matkou diplomatkou vyrůstala v české metropoli. Nyní žije v Kanadě, její příběhy s úspěchem uvedli dramatikové Pavel Kohout i Arnošt Goldflam, ale ona sama je v Česku téměř neznámá.

Když jí bylo osmnáct let, dozvěděla se, že muž a žena, kteří ji vychovávali, nejsou jejími rodiči. Na půdě pak našla zaprášený plátěný pytel se šokujícím poselstvím. Tak se rozjíždí příběh Ireny Golebiowské, hrdinky novely Zeď mezi námi, kterou napsala Tecia Werbowski. Poselství z půdy pak přivede hlavní postavu k pátrání po jisté nenáviděné ženě, jež končí pokusem o rafinovanou vraždu. Hra Pavla Kohouta s názvem Kyanid o páté na motivy této novely měla úspěch v divadlech v několika zemích.

HN

Ještě na vás čeká 90 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.