Trochu složitější případ
Foto: Shutterstock

Viděl jsem, že je zle. Byl celý orosený, jeho sinavá barva nevěstila nic dobrého. Ani se nehnul, jen se nezdravě kovově leskl a z jeho útrob se linulo tupé dunění…

Znali jsme se léta, on byl o hodně let starší a já měl k němu velký respekt. Chodil jsem za ním každou neděli. Poslouchal jsem ho a vždy to byla pro mě radost i obohacení. Teď tu jen podivně trčel a ve své těžkopádné strnulosti němě úpěl.

Věděl jsem, že mu špatně bije srdce a že ta arytmie muže mít fatální následky.

Právě se to asi stalo. Šlo o minuty, podle příruček o 45 minut, a tak jsem obejmul jeho mohutné tělo a snažil se ho stabilizovat. Vytočil jsem záchrannou službu. Teda nezkoušel jsem nějaké blbé vtípky jako někteří spoluobčané, jen jsem do mobilu vyťukal 155.

"Ano, ano, hlavně přijeďte rychle! A… Prosím s něčím větším…"

"???"

"No, pacient je objemnější, nemáte větší dodávku… nebo spíš menší kamion? A nějaké páčidlo, prosím, na roztažení futer…"

HN

Ještě na vás čeká 70 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.