Michelle Obamová při pařížské prezentaci své autobiografie Becoming
Foto: Reuters
Její autobiografie byla přeložena do 31 jazyků a je momentálně nejčtenější životopisnou knihou na světě. S více než 10 miliony prodaných výtisků přebila i vzpomínky Nelsona Mandely či Charlese de Gaulla včetně všech amerických prezidentů. Od konce dubna se pod názvem Můj příběh prodává i v Česku.

V úterý 16. dubna dopoledne vládlo v centru Paříže dusné ticho. Zvláště v okolí Louvru a Cité. Anebo se to lidem, kteří tou dobou procházeli po nábřeží Seiny, jen zdálo? Doprava se přece nezastavila, až na hermeticky uzavřený prostor okolo Notre-Dame byly křižovatky plné aut, mopedistů a cyklistů a chodců, ale jako kdyby se někam vytratil ten typický pouliční rachot. Žádné klaksony, žádné pokřikování prodavačů suvenýrů či turistických průvodců svolávajících přes pidimikrofonky poutníky. Na tom tichu mělo určitě svůj podíl úterý, kdy je pravidelně muzeum Louvre uzavřeno a v okolních ulicích je méně lidí. Ti, kteří tam ale procházeli, mlčeli. Co také říkat, když nedaleko ještě doutná spáleniště?

Stejnou otázku si určitě musela položit Michelle Obamová, která měla ten samý den předstoupit před 20 tisíc diváků v Bercy, v tamní AccorHotels Areně. Pařížská zastávka byla předposlední evropskou štací na jejím světovém turné, při němž propaguje svou knihu Becoming (česky Můj příběh). Začalo loni na podzim v USA a bude završeno tuto neděli 12. května opět v Americe. Už dnes se dá ale říct, že to byla hvězdná tour. Někdejší první dáma USA je všude nadšeně vítána a její knihy jdou na dračku. Nejinak tomu bylo i v Paříži.

Zase postavíte Notre-Dame!

"Hoří Notre-Dame," řekl mi řidič. "Notre-Dame? Ale to přece není možné! To si snad dělá legraci," pomyslela jsem si. A i když jsem už pak slyšela ty zprávy, doufala jsem: Třeba hoří jen někde v okolí, třeba dům vedle. Ale přece nemůže spadnout Notre-Dame!"

HN

Ještě na vás čeká 90 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.