Podnikatel Jiří Fabián
Foto: Libor Fojtík
Pracoval pro start-upy, český podnik i korporaci. Založil vlastní firmu, najímal programátory. Teď chce invenční podnikatel přijít na trh s elektronickou vodní dýmkou, jakou ještě nikdo nevyrobil. Její kouření je meditační činnost a on medituje rád.

Má milý, sebevědomý úsměv. A až když se k vám otočí zády, všimnete si, že mu ze zátylku jinak vyholené hlavy vyrůstá čtvereček vlasů spletených do copánku. "To je jediný výstřední účes, který si vzhledem k hustotě vlasů mohu dovolit," usmívá se úspěšný, byť trochu výstřední podnikatel.

Pamatujete si, jak jste vydělal první peníze?

Asi to byla nějaká brigáda, když jsem byl student. Vlastně počkejte, vzpomínám si docela přesně. Dělal jsem závozníka člověku, který v severních Čechách rozvážel Coca-Colu.

V klasicky červeném autě?

Přesně tak. Objížděl obchody a mým úkolem bylo správně vyrovnávat lahve na pultě. Ale to jsem nakonec dělal jen jeden den. Pak zjistil, že umím dobře anglicky, a rozdělili jsme si to jinak. Přijeli jsme do obchodu, on vynadal majiteli, že nemá zboží vystavené podle smlouvy, a majitel pak kmital místo mě. A já jsem seděl se svým šéfem a učil ho anglicky.

A první skutečná práce?

Studoval jsem Elektrotechnickou fakultu na ČVUT a pochopil jsem, že tři tisíce kapesného, které mám od rodičů, mi stačí tak nanejvýš na kolej a jídlo. Že si musím vydělávat sám. Tak jsem začal pracovat jako ajťák v Unicornu.

HN

Ještě na vás čeká 90 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.