Lahev z regálu
Foto: archiv výrobce

Přišli na návštěvu a podali mi lahev vína. "Víme, že tu oblast máš ráda!" řekl. Odrůdu i oblast jsem znala, ale vinařství ne. "Odkud ho máte?" zeptala jsem se. Oba se na sebe letmo podívali. "Koupili jsme ho na dovolené. V malé vinotéce. Okamžitě jsme se do něj zamilovali!"

Asi o tři týdny později jsem v Lidlu v regálu s víny, kam chodím "na lov", zahlédla známou etiketu. Ono víno od kamarádů. Nechci si stěžovat. Naopak! Pro spoustu lidí je víno ze supermarketu tabu. Přitom se tam dá koupit fajn víno. Budete ale potřebovat štěstí. Zde je pět rad, jak mu jít naproti.

1. Neřiďte se přední, ale spíš zadní vinětou. Tedy informací o použitých odrůdách, oblasti či procentu alkoholu. Marketing "doběhl" i vinaře, a tak to, že je na sexy vyhlížející vinětě kreslený obrázek medvěda na kole, nemusí znamenat, že držíte v ruce dobré červené.

2. Podobně jako když je na šunce z velkovýrobny napsané, že je "domácí" nebo "babiččina", tak ani na víně slova jako "reserva" nebo "gran reserva" nemusí znamenat kvalitu. Vodítkem můžou být ocenění ze soutěží a festivalů. Ale ani ta nepřeceňujte.

HN

Ještě na vás čeká 60 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.