Borec pomůže nakrmit lidi z města, kde bydlí.
Foto: Reuters

Napsala mi, abych našla nejlepší restauraci v okolí. Že už se za mnou všichni řítí. Zamyslela jsem se, přešlapujíc na chodníku, kam ještě dosáhlo rozpačité lednové slunce, a vyrazila směrem k jednomu z karlínských asijských bister. V poledne se v této čtvrti nedá na poslední chvíli vybrat "nejlepší" restaurace; jen taková, v níž se najde pár volných židlí.

Společnost, jejíž složení jsem spíš odhadovala, než abych měla představu o tom, koho budeme hostit, dorazila v pestrém složení. Holanďanka Rose se před pár měsíci vrátila z dobrovolničení v Ugandě. Svou kamarádku Ivonu znám léta. Později dorazila ještě Sandra, bosensko-česká novinářka.

Nejdůležitějším hostem u stolu však byl Vivian. Čtyřicetiletý, nesmírně příjemný chlapík z ugandského města Kabale, kde − pravděpodobně, přesněji se to teprve dozvím − koordinuje rozvojovou pomoc. Je specialistou na zemědělství a prevenci přírodních katastrof. Všichni lidé v kraji ho znají. Spoustě z nich pomohl způsobem, jaký se v prostředí, kde "opravdový kamarád přijede uprostřed noci, když na dálnici píchnete gumu", představuje těžko. Vivian pomáhá i Evropanům, kteří bloumají jeho domovinou, aby mohli také trochu pomáhat.

HN

Ještě na vás čeká 60 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.