Proč by maminka chodila na eldéenku, když má syna, který se o ni postará?
Foto: Shutterstock

Není to nic každodenního ani naopak raritního. To vám potvrdí každý zdravotník pracující v nemocnici. My všichni to známe v nejrůznějších podobách a mohli bychom o tom povídat dlouho, možná dokonce celý večer. Ale aby to líčení nebylo moc dlouhé a nudné, zkusím formu krátké pohádky.

Paní Nováková stonala už měsíce. Nejprve se zdálo, že ji prostě jen zmáhá věk a různé choroby, které k němu patří. Postupně však bylo čím dál jasnější, že se děje cosi opravdu vážného. Přestala chodit, neměla sílu, hubla, nechtěla jíst. To už si zubatá brousí kosu, napadalo ji, když během bezesných nocí hleděla do stropu nemocničního pokoje. Kolik jich za ty týdny a měsíce vystřídala, si už ani nepamatovala.

Teprve tehdy, když se pomalu loučila se životem, stanovili lékaři správnou diagnózu. To zánět srdce a jeho chlopní ji tak nenápadně zevnitř sžíral a obíral o energii i chuť do života.

"Myslíme si, že šance na přežití je tak padesát procent," dozvěděl se její syn od mladičké lékařky, jež se o jeho maminku starala.

HN

Ještě na vás čeká 70 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.