Skica hledající podobu Porsche 928, kterou Jiří Kuhnert nakreslil v roce 1974. Ještě tři roky trvalo, než byl hotový vůz představen na autosalonu v Ženevě.
Foto: Archiv Moravské galerie v Brně

Snem každého designéra, tedy člověka, který se rozhodl zasvětit život navrhování více či méně užitečných věcí, je být u zrodu automobilu. Pokud jde navíc o vůz prestižní, ba kultovní značky, jakou Porsche bezpochyby je, můžeme hovořit o zhmotnění snu. V neděli končící výstava v Uměleckoprůmyslovém muzeu v Brně přinesla důkaz o tom, že tamnímu rodákovi Jiřímu Kuhnertovi se to povedlo. Expozice podává jeho příběh názorně, prostřednictvím reálného auťáku, stejně jako na desítkách kreseb.

HN

Ještě na vás čeká 90 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.