Kalamita
Foto: Shutterstock

Dálnice je opět neprůjezdná."

"Padající stromy přerušily železniční spojení."

"Vítr dosahuje síly orkánu, tisíce lidí bez elektřiny!"

Kalamitní zprávy se řinou z rádia, dramatické titulky vyskakují na obrazovce, derou se do mobilu. Až nevydržím, starostu z Krušnohoří, snad mi promine, utnu uprostřed věty: "Dva ze tří mobilních operátorů nefungují, nejrychlejší spojkou je běžec…"

Běžec? Za pět minut jsem oblečená a vyrážím. Běžky kloužou po jiskřivé pláni, dva tři kilometry, pak ostré stoupání a jsem pod lesem. Stopa se dávno ztratila, ale to už jsem na kopci a tam − chaloupka jako malovaná, v světnici teplo u kamen, v krbu se svítí, stará podřimuje, děvčata předou měkký len.

Přeháním, jasně. Chaloupka sice vypadá jako z Erbenovy Kytice, ovšem u pece žádná babička, jen dvě batolata. A nikdo také nepřede, ale tluče máslo. Opírám se o horké kachle, puntíkatý hrnek v dlaních, sleduju se zatajeným dechem ten pradávný obřad.

HN

Ještě na vás čeká 70 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.