Co se nevešlo pod stromeček
Foto: archiv nakladatelství
Povídky z psacího stroje, netradiční procházky po Brně a vášnivé drama z Neapole.

Povídky (nejen) z Hollywoodu
Tom Hanks: Neobvyklý typ, Domino

"Po dva roky jsem psaním trávil každou volnou chvíli. Psal jsem při natáčení v New Yorku, Berlíně, Budapešti a v Atlantě. Psal jsem na dovolené. Pak jsem psal na propagačních turné k natočeným filmům. V letadlech, doma, v hotelových pokojích. A každou povídku jsem napsal na jiném psacím stroji ze své sbírky." Tak popisuje známý americký herec Tom Hanks svou svébytnou autorskou metodu a ještě ji podtrhuje snímky starých psacích strojů, jež zařadil do své první knihy. Jak jinak − dotyčné psací stroje, jež dlouho sbírá, hrají roli také v jeho povídkách. A ty zase − byť jde o prvotinu − překvapují svou propracovaností a lehkostí. Ať už se Hanks vydává do krajiny dětství a očima desetiletého kluka vypráví o první cestě letadlem, nebo jako dospívající mladík objevuje tajemství svého otce, ať se pohybuje v 70. letech minulého století, v současnosti nebo v jiných časech i dimenzích, dovede udržet tok vyprávění i zvolené formální prostředky v přiměřených proporcích. Pozoruhodný výkon na literárního začátečníka, který navíc dobře vládne vtipem.

HN

Ještě na vás čeká 80 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.