Spolumajitelka společnosti Albatros Media Silke Horáková
Foto: Pepa Dvořáček
Kdyby měla příležitost, zeptala by se Silke Horáková německé kancléřky na zkušenosti z osamělé role vrcholové političky. Obdivuje ji za její lidský postoj k uprchlíkům.

Silke Horáková vlastní s manželem Albatros Media, jeden z největších nakladatelských domů v Česku. Knižní byznys, jak sama říká, ji velmi baví a zajímá. Stejně ji zaměstnává práce pro nadaci Albatros, která vznikla před třemi lety a jež každý rok rozděluje miliony korun ve prospěch sociálně znevýhodněných dětí. Přesto − anebo právě proto? − loni s Petrem Vítkem z Impact Hubu ještě založila Tilia Impact Ventures, což je první fond v České republice, který se zaměřuje výhradně na investice s pozitivním společenským dopadem.

"Naším cílem je finančně i nefinančně podpořit začínající podniky, které se zaměřují na řešení široké škály společenských problémů, a to včetně oblasti ochrany životního prostředí, inkluze znevýhodněných osob a skupin, transparentnosti ve společnosti a kvality vzdělávání," říká Silke Horáková.

A raduje se, že s Petrem Vítkem získali přední investory.

Jak je vidět, loňský rok byl pro vás velmi zajímavý. Naučila jste se za těch dvanáct měsíců i něčemu novému?

Naučila jsem se hodně o impact investicích, o nejnovějších trendech ve světě a inovativních finančních nástrojích v této oblasti. A samozřejmě jsem se musela naučit všemu, co souvisí se založením fondu. To jsem nikdy předtím nedělala. Musela jsem sestavit tým, jednat s investory, nastavit investiční komisi, interní procesy atd.

HN

Ještě na vás čeká 70 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.