Podnikatel Radim Jančura
Foto: Josef Horázný
Radim Jančura musel loni vést bitvy na dvou frontách - podnikatelské i osobní. Přesto, že má za sebou složitý rok, dokázal ho glosovat s lehkostí.

Zakladatel společnosti Student Agency, která mimo jiné provozuje žluté autobusy a vlaky, vedl loni zákopovou válku s dopravcem FlixBus. Německý konkurent vtrhl na český trh vnitrostátní dopravy před rokem a čtvrt. Ekonomické listy rozebíraly, jak nutnost vypořádat se s novým protihráčem ovlivnila jeho podnikatelské aktivity. Objevily se také informace, že Radim Jančura chce část své firmy prodat. Začátkem loňského roku ale prodal jen taxislužbu Tick Tack. Bulvár si zase nenechal ujít rozvodové tahanice s bývalou manželkou. A to se do bulvárních deníků ještě nedoneslo, že Jančura shání přítelkyni a umí připravit králíka na slanině a kokosu.

Co nejzajímavějšího jste se loni dozvěděl?

Že pětadevadesát procent Čechů požaduje kvalitu a jsou ochotni za ni zaplatit. Inspirující a povzbuzující.

A co nejzajímavějšího jste se naučil?

Rád vařím, naučil jsem se králíka podle vlastního receptu, což je samozřejmě spousta slaniny, dále kokos, hřebíček a vanilka. Jako děcko jsem u babičky stahoval králíky z kůže a měl je na talíři snad dvakrát týdně. Po třiceti letech jsem si k nim opět našel cestu.

HN

Ještě na vás čeká 70 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.