Výtvarník Jan Kaláb
Foto: Lukáš Oujeský
Dosahovat maximální kvality, nestagnovat a nenechat si přerůst práci přes hlavu. Výtvarník Jan Kaláb chce být na sebe náročný. Ať už je jakýkoliv čas.

Před pětadvaceti lety vzal poprvé do ruky sprej a upsal se graffiti. Dnes říká, že zdi, které měl pomalovat, už pomaloval, a tím zdaleka nemá na mysli jen ty pražské. Jeho podpis Point se svého času objevoval v řadě světových metropolí. Dnes tam Jan Kaláb prodává své abstraktní, většinou kulaté obrazy a originální sochy.

Umělec, který má na kontě řadu realizací ve veřejném prostoru a už navždy bude zapsán v historii graffiti jako ten, kdo posunul hranice této výtvarné disciplíny, když nápisy ze zdí začal ztvárňovat ve 3D, prožil loňský rok zase v plném nasazení. "Makám dvanáct hodin denně, jinak to nejde," říká úspěšný a kritikou oceňovaný výtvarník, který právě vystavuje svá díla v Trafo Gallery v pražské holešovické tržnici.

Co nejzajímavějšího jste se loni dozvěděl?

Velkou radost mi udělalo zjištění, že se europoslanci vážně zabývají zrušením zimního a letního času. Odmalička si myslím, že to je hloupost, ale nevěřil jsem, že by tak daná věc šla změnit.

HN

Ještě na vás čeká 70 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.