Diplomat Hynek Kmoníček
Foto: Michal Sváček / MAFRA / Profimedia
Diplomat Hynek Kmoníček spoléhá na fakta. Někdejší hudebník v politice, na rozdíl od muziky, na city nedá.

Ještě loni v dubnu se spekulovalo na stránkách novin i mezi politiky o tom, že se Hynek Kmoníček stane ministrem zahraničí. Na otázku, zda by ho taková možnost zajímala, odpověděl tehdy celkem jasně: "Pokud by taková nabídka přišla, tak bych si ji samozřejmě velmi vážně rozmýšlel."

Nakonec ale na stěhování do Prahy nedošlo, a tak zkušený diplomat zůstává na české ambasádě ve Washingtonu a všechny události, jež se loni přehnaly Českou republikou a v nichž do jisté míry sehrál nepřehlédnutelnou roli, komentuje lapidárně: "Už bych nechtěl znovu zažít ty měsíce dlouhého hledání vlády s důvěrou. Je to obvykle ztracený čas, kdy kvetou i podivné byliny."

Co nejzajímavějšího jste se kromě toho, že byste mohl být ministrem zahraničí, loni ještě dozvěděl?

Informace o tom, jak moc Kosovo spoléhá na PR a je ochotno využít i netradičních technik, byla velmi zajímavá. A ještě mě zaujalo, jak fungují algoritmy internetových vyhledávačů.

A co nového jste se za tu dobu naučil?

Naučil jsem se víc španělsky, což se mi bude velmi hodit všude v USA.

HN

Ještě na vás čeká 70 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.