Investor Martin Nejedlý
Foto: Honza Mudra
Zakladatel Fincentra Martin Nejedlý si loni příliš neoddychl. Kvůli jeho společníkovi si ho začali všímat novináři a podnikatelovu luxusní restauraci opustil vyhlášený šéfkuchař.

Martin Nejedlý se dostal do médií, když se jeho dlouholetý společník Petr Stuchlík stal pražským volebním lídrem hnutí ANO. Nejedlý se Stuchlíkem sice většinu svých podílů ve Fincentru prodali už před lety, současně se však nedávno stali investory ve Fair Creditu, který poskytuje krátkodobé a vysokoúrokové půjčky do 150 tisíc korun. Oba byznysmeni tvrdili, že ve firmě působí pouze jako pasivní investoři, Stuchlík ale nakonec svůj podíl před volbami prodal.

Nejedlý současně vlastní několik lepších pražských restaurací včetně luxusního Grand Cru, které je považováno za jednu z nejvyšších investic do české gastronomie. Proto se netajil ambicí získat s touto restaurací michelinskou hvězdu, ovšem ani loni to nevyšlo.

Z Grand Cru tak začaly stále víc unikat zprávy o Nejedlého neshodách se šéfkuchařem Janem Punčochářem, které se koncem roku potvrdily. Punčochář se rozhodl odejít a založit si vlastní restauraci.

Letošek tak bude pro Grand Cru přelomový: mnoho byznysmenů se slabostí pro top jídlo a nejlepší francouzská vína do podniku pravidelně chodilo právě za Punčochářem. Teď je Nejedlý bude muset s novým šéfkuchařem přesvědčit, že tam mají chodit dál.

Co nejzajímavějšího jste se loni dozvěděl?

Investuji do vína a překvapilo mě, jak výrazně se cenově zhodnotila absolutní burgundská špička. Její velký cenový odskok od zbytku ostatních velmi kvalitních vín mě překvapil a poučil.

A co nejzajímavějšího jste se naučil?

Detailní postup a průběh destilace kvalitní pálenky v Blatné, ze které se míchá Baron Hildprandt.

HN

Ještě na vás čeká 60 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.