Bistro Kaprova
Foto: Kateřina Čupová
Bistro Kaprova v centru Prahy je univerzálním místem, kam se dá přijít najíst i napít v kteroukoliv denní dobu. Ovšem po roce od otevření došlo k vystřídání šéfkuchařů, proto se Petr Holec vydal do bistra znovu, aby zjistil, jak se výměna v podniku projevila.

Je to rok, co otevřelo Bistro Kaprova & Book Shop, jež nese jméno frekventované ulice na pražském Starém Městě. Luxusnější bistro s moderním stylovým interiérem a knihkupectvím v prvním patře vlastní Lucie Libovická, majitelka sítě klinik estetické medicíny a plastické chirurgie Yes Visage. Jako první šéfkuchař v podniku začínal Tomáš Černý, který restauraci vtiskl italskou DNA a jehož si Libovická „vypůjčila“ z nedaleké La Finestry italského restauratéra Riccarda Lucqueho.

Po roce je vše jinak. Nebo téměř: Černého v kuchyni vystřídalo duo zkušených šéfkuchařů Jan Leština a Lukáš Dostál. Taky Leština předtím pracoval pro Lucqueho, zatímco Dostál přišel z michelinského Fieldu. Oba nicméně spojuje minulost, kdysi se sešli v kuchyni pražského hotelu Four Seasons. A samozřejmě i láska k italské gastronomii – Leština vařil v Aromi a Dostál pro změnu sbíral italské zkušenosti v Dolomitech. Výsledkem jejich nové spolupráce je proto taky výrazně italské i výborné menu v Bistru Kaprova.

HN

Ještě na vás čeká 80 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.