Matúš Karaffa (na snímku vlevo) a Marek Hotovčin čepují na osmi speciálních pípách mix více či méně známých značek piv.
Foto: Honza Mudra
Donedávna to byla science fiction. Dlouholetí přátelé Matúš Karaffa a Marek Hotovčin ale svou představu uskutečnili. A nebyla to žádná věda. Otevřeli historicky první on-line výčep v Česku.

Dva mladí Slováci udělali v Praze malou díru do světa. Jejich v září otevřený "výčep nové generace", který pojmenovali Peevo, už oslovil řadu náročných, možná ale trochu pohodlných pivařů. Těm stačí párkrát kliknout myší a čerstvě načepované pivo ještě v týž den dopraví kurýr na místo určení. Odezva je podle autorů projektu výborná a návratnost klientů vysoká − někteří objednávají pravidelně několikrát týdně a oceňují především možnost ochutnat víc piv najednou.

Pro třiatřicetiletého Matúše Karaffu a jeho vrstevníka Marka Hotovčina je založení Peeva vlastně pokračováním dlouholeté záliby. "Do piva jsme se zamilovali už dávno," říká Karaffa. Společně objevují a ochutnávají především produkty malých pivovarů, jichž je v Česku okolo 420. Kvůli nim se vydávají na dlouhé cesty přes celou republiku. Putují od jednoho minipivovaru k druhému a tvrdí, že není vždy jednoduché se k nim dostat.

Do Prahy se přistěhovali už před více než deseti lety z Košic, kde společně vyrůstali. Slovensko ale není zemí pivu tak zaslíbenou. Minipivovarů tam je pouze něco málo přes 60. Nic pro "maníky do piva", jak si Karaffa s Hotovčinem říkají.

jarvis_5bffe065498e6a73a07cc04d.jpeg
Foto: Honza Mudra
HN

Ještě na vás čeká 80 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.