A zítra skočíme na koně
Foto: Jana Jandáčková
Najít ten správný dárek pro děti je vlastně jednoduché.

Namíchej mi kontryhel!
Petr Stančík: Fíla, Žofie a Smaragdová deska, nakladatelství Mladá fronta

Žije tam moudrý had Uroborec i záludná příšera Chiméra, můžete si tam číst Smaragdovou desku, luštit hádanky od Sfingy nebo vyrobit kámen mudrců, který mění všechny kovy na ryzí zlato. Právě o to jde dvojčatům Fíle a Žofii, když se jednoho dne rozhodnou projít bránou z vlhké skvrny na zdi… Jak jinak, svět podle Petra Stančíka je magický, pohádkově ztřeštěný a vybavený spoustou zajímavých a užitečných informací. Jestlipak víte, jen tak mimochodem, jaké přístroje musela mít každá dobrá alchymistická laboratoř? A vsadím boty, že netušíte, že jedna z nejznámějších nekonečných písniček Pes jitrničku sežral se v různých cizích jazycích zpívá na melodii skladby Benátský karneval, kterou vymyslel houslista Niccolò Paganini. A když už jsme u té nekonečné písničky… Dokážete si vymyslet svou vlastní?

HN

Ještě na vás čeká 80 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.