Brazilské prase v českém srdci
Foto: Shutterstock

V Brazílii, nedaleko hranice s Argentinou, žilo prase. Hezky se o něj starali, a když už vážilo přes dva metráky, ukončili jeho život nožem specializovaného řezníka. Hned po porážce naplnili smysl vepřova bytí tím, že mu vyřízli srdce i s jeho blanitým obalem zvaným perikard. Podobný osud stihl i devět jeho kamarádů a rovněž jim bylo srdce vyříznuto s perikardem a ihned uloženo do speciálního roztoku. Máte-li perikard od deseti takto velkých zvířat a rozložíte-li ho na stůl, může vám to připomínat velký kus látky. A právě tak je tomu i v tomhle případě. Šikovný krejčí vyřízne z takto připravené "látky" tři maličké (samo sebou ty nejkvalitnější) kousky a ty předá trpělivé brazilské dívce, jež je pomocí tisícovky jednotlivých stehů všije do kovové klícky poslané sem z Německa. Svůj výrobek pak předá k výstupní kontrole, která jich po velmi pečlivém měření polovinu vyhodí. Není divu, že celý proces je tak přísný, právě totiž vznikla chlopeň, která jednou doputuje do nemocného lidského srdce v některé z desítek zemí na naší planetě. Zatím ji však odeslali do Holandska.

HN

Ještě na vás čeká 70 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.