Poslední věci moderátora Horáka
Foto: Pavel Beneš

Pondělí, 17. září, 10:00

"Eslipak víte, kdo umřel? Horák, představte si, Richard Horák."

reklama

"Tak toho sem neznala."

Povídka pro ego!

Vyzvali jsme dvanáct autorů, aby napsali letní povídku, v níž hlavní, vedlejší nebo úplně podružnou roli bude hrát známý moderátor Horák. Ten pravidelně vystupuje v diskusním pořadu Pod lupou, který je nejpopulárnější na českém webu.
Pro čtenáře ego! píšou:

Miloš Čermák
Ondřej Neff
Iva Pekárková
Sára Saudková
Miloš Urban
Petr Stančík
Michal Šanda
Jan Bartáček
Josef Veselka
Zuzana Válková
Michal Viewegh  
Irena Jirků (tento týden)

"Ale znala! Chodil do školy s vaším Pepou. Horák byl malej, poďobanej, ale vyřídilku, to von měl dycky. Ukecal by mrtvýho."

"Horák. Horák… Ten z dolního konce? Ten přece rozkrad miliony a měl jít do basy."

"To je Novák. Taky pěkný numero. V novinách psali, že bude sedět deset let. Zlatý voči! Na tyhle ptáčky nejsou háčky. Dávno je za vodou, vysmátej, zatímco vy berete mizernej důchod a já roznáším poštu."

"Aspoň že máte práci. A co ten váš Vašek? Eště chlastá?"

"To už jiný nebude. Z fabriky ho vyhodili, ženská mu utekla, děti se mu vyhejbaj. Dneska je v hospodě vod rána. S vaším Pepou. Zapíjej Ríšu."

"Jo, Ríšu Horáka! Tak von umřel. Škoda. Jedinej z vesnice to někam dotáh. Až do televize! A nezpych. Vždycky pozdravil."

"A mámě zaplatil zajčárnu i novou střechu. Šak tam teď Horáková brečí a brečí. Zadělávala na koláče, když jsem jí přinesla to psaní. Představte si, Ríša je už tři dny po smrti a vona furt neví, co se mu stalo. A teď jí ještě poslal dopis. Třásla se, když mi ho četla." 

"Von jí napsal po smrti?"

"No né, byl živej, když to psal. A ten dopis pak u někoho schoval, kdyby se mu něco jako stalo. To prej teď lidi dělaj. Sepsal v něm, jaký chce mít rozloučení, vybral muziku, rozptylovou loučku a tak. Já sem ale hlava děravá! Musím letět. Slíbila jsem Horákový, že zajedu ještě do města a objednám jí v zahradnictví věnec. Z černejch růží. Tak si to Ríša přál."

Úterý, 18. září, 10:00

"A taky Jiřímu Hamáčkovi, Jiřímu Paroubkovi, Paroubkové a Kellnerovi?" Alice Horáková se zajíkne. "Kellnerovi i s manželkou?"

"Ano, je to tu jasně stanoveno," vyšle doktor Říha povzbudivý úsměv přes masivní stůl.

"Ježíši! Richard byl vždycky magor. Maniak sebestřednej!" přeskočí čerstvá vdova do fistule. "Nedá si pokoj. I po smrti chce bejt důležitej."

Aha, takhle asi na toho chudáka řvala každej večer. Mít ji doma, hodím si mašli. Že on se Horák zasebevraždill! Představa, jak blonďatá megera roztlouká nádobí, zvedne notáře ze židle, rychle jí strčí pod nos krabici s kapesníčky.

"Mohu nabídnout kávičku, nebo snad martini s vodkou? Protřepal bych, ale nemíchal," zavrká směrem k Nině Coufalové. Horákova milenka po něm střelí ledovým pohledem:

"Vodu. Bez bublinek."

Hm, tys ho zase vázala do kozelce a tloukla bičíkem přes… Radši nedomýšlet.

"Abychom pokročili, milé dámy," odkašle si. "Máme tady dlouhý seznam adres. Obdivuji, jak byl pan Horák pečlivý, nechybí ani jedno směrovací číslo. Na tyto adresy je nutné ještě dnes zaslat oznámení, která také osobně vypracoval a vytiskl. Zbývá už jen těch 998 dopisů vložit do obálek a odeslat. Přáním mého klienta bylo, abyste se úkolu zhostily společně."

"Nikdo mne nedonutí, abych tady oblizovala haldu obálek s touhle megerou!"

"Ty, mrcho! Kdyby se Ríša tenkrát nevožral, sedíš ještě v tom baru a lovíš ztroskotance."

"Ale, dámy," doktor Říha si už je opět jistý sám sebou. "Dovolte mi citovat ze závěti: Kdyby odmítly, můj movitý a nemovitý majetek nebude rozdělen rovným dílem, ale celý připadne dceři z prvního manželství."

"Už toho mám akorát dost. Dyť měl jen jedno starý auto! Všechno ostatní je napsaný tady na ni! Nebo není?"

"Na to také dojde," usměje se doktor Říha. "Nejprve ale obálky. Mám vám půjčit lepidlo?"

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.